Video: New Weird – pokus o definici

Jak jsme slibovali, pokusili jsme se definovat, co za žánr je vlastně New Weird. Sussanah letos pořádá druhý ročník Velké literární soutěže New Weird, kterého se Sikar a já účastníme coby porotci (uzávěrka je posledního června, ještě máte čas a šanci). V loňském roce žánr splnily jen tři povídky z dvanácti s tím, že dvě další byly ještě na pomezí, a to bylo naší hlavní motivací, proč tohle video vůbec natočit.

Vzhledem k tomu, že New Weird je vcelku nový a velmi živý žánr, dalo nám to zabrat. Najít mezi záplavou definic typu „ono je to divný a jinak to moc definovat nejde“ něco konkrétního byla docela zábava, pak to ale zformulovat v nějaké přijatelné délce byla daleko větší fuška. Tady je půlhodinový výsledek naší snahy:

Děkujeme Sussanah za sehnání časopisu Pevnost 04/2007 – měli jsme štěstí, že jejich knihovna ho zrovna vyřadila a nikdo si ho ještě nevzal!

Co se týče titulků pro sluchově postižené – pracuje se na tom. Bohužel práce je mnoho a tak to postupuje opravdu jen pomalu, ale nezapomínáme na vás a budou, jen vám neumíme přesně říci, kdy.

Cirrat

8 komentářů u „Video: New Weird – pokus o definici“

  1. Hehe, šla jsem si tak včera s máti po lese a říkám jí: zajíc žije v lese, žije v lese, žije v lese 😀

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *