Bleskovka #6: zadání

bleskovka600Nebudu to protahovat: do 48 hodin napište v rozsahu max 500 slov bleskovku v libovolném žánru na téma „prach, spad a spáleniště“.

Times New Roman 12, řádkování 1,5. Posílejte na adresu info@triumvirat.cz. Další podmínky jako obvykle (původní nepublikované dílo, souhlas se zveřejněním, žádné fanfikce, žádné ilustrace). Výsledky budou nejpozději po Velikonocích.

Posted from WordPress for Android

ETA: Koukám, že spoléhat se na technologii, že ukáže čas vložení, bylo lehkovážné. A to jsem tak spěchala, abych to do té půlnoci stihla (práce bohužel prošla evolucí a už má nožičky a zdrhá, potvora). Také máme evidentně nové duše, kterým se omlouvám za chaotičnost pro nás příslušnou. Takže pár upřesnění, když už jsem se konečně dostala k počítači a nemusím to šudlat přes mobil:

 • uzávěrka je o půlnoci z neděle na pondělí, neb vloženo bylo o půlnoci mezi pátkem a sobotou
 • nadpis a jméno se do počtu slov nepočítá – jen samotný text povídky
 • Pokud přijde 15 povídek a méně, budeme hodnotit a odměňovat pouze první místo, pokud jich přijde 16 a více, budeme hodnotit a odměňovat první tři místa (o která se může v případě bodové shody dělit více účastníků)
 • Odměnou je zařazení povídky do sborníku
 • Hodnotíme my tři (Cirrat, Ekyelka, Sikar)
 • Hodnocení bude bodové + stručné komentáře „líbilo se mi nejvíce“ a „líbilo se mi nejméně“
 • Soubory posílejte ve formátu DOC nebo DOCX

Jo, máme už první dvě povídky. Spěchejte a pište.

Vloženo v sobotu 12.03.2016, 20:23. Vystydly mi špagety.

35 thoughts on “Bleskovka #6: zadání”

 1. ,,Do 48 hodin“? Přičemž článek neobsahuje informaci o tom, kdy se tu zjevil, s lepší přesností než na den? To snad ne.
  Můžete prosím jednoznačně určit, do kdy je termín?

  1. Moje RSS čtečka hlásí čas 0:00. Sice nevím, jestli je to čas načtení nebo čas zveřejnění článku, ale asi to budu směřovat taky na půlnoc, pokud se tady neobjeví přesnější informace.

 2. Pět set?
  Mám sice při ruce povídku víceméně plnící téma, jenže dvacetkrát delší 😀
  A to je napsaná sotva z půlky 🙂

  No uvidím… Třeba nějakou můzu odchytím 🙂

 3. Taky se dohaduji, že to asi bude půlnoc z neděle na pondělí, vzhledem k tomu, že na Facebooku to hlásí, že příspěvek byl vložen před 13 hodinami. Ale bylo by opravdu fajn tam ten časový údaj dát přesně, aby z toho nebyly zmatky.

 4. Z cvičných důvodů jsem spálila na zahradě všechny větve, co mi tam zbyly od podzimního stříhání keřů. Zadumaně jsem hleděla do plamenů, ale myšlenka se líhne jen pomalu.

    1. Jenomže já když smažím, je kuchyň ve stavu válečném… Jednou jsem vložila i prsty, ale to je jiné téma.

 5. Odesláno. Doufám, že bude vše v pořádku. Dozvím se nějak zda se zadařilo a příspěvek byl přijat?

  1. Ano, na každý soubor zaslaný do soutěže odpovídám, zda přišel v pořádku nebo ne. Občas nejsem hned na příjmu, tak to může chvíli trvat, ale pokud do pár hodin potvrzení nepřichází, urguj…

 6. Prave ked musim ist na koncert 116km daleko a tak…to sa asi neda stihnut. (O technickych podmienkach tadsej pomlcim, tie su nadalej velmi „svojske“…)

  1. Technické podmínky evidentně nezabránily tvorbě. Potvrdila jsem příjem PT Expresu, potvrzuji i Tobě. Jen mi ještě prosímtě dej vědět, zda souhlasíš s případným zveřejněním, jinak to automaticky bereme, že ne…

   1. Soglassno so fscheckym. som momentalne tak daleko od reality, ze je mi uz „schééécko jedno“. Dokonca uz len fungujuci internet sa mi javi ako zazrak…

 7. Uff posláno. Mám pocit, že tou nejlepší inspirací je termín a nejvhodnější dobou na psaní jsou poslední dny, ve kterých vám hoří úplně jiné (pracovní) termíny. 🙂

 8. Taky zasláno. Tak snad doputuje v pořádku. A to jsem si fakt myslela, že na tohle téma mě nic nenapadne. A stačila jedna procházka… a je to.

  1. no, Velikonoční doba trvá šest neděl, ne? myslím, že letos to vychází tak na polovinu května ;-))

     1. Technicky vzato, po Velikonocích jsou i Vánoce 🙂

      Ale dost rejpání. Nechme naše milé Triumviráty na pokoji. Snad si dokážeme chvíli počkat, ne?

     2. Ale to je takové přátelské rejpání, my to tak přece nemyslíme 🙂

  1. tohle rčení je samozřejmě pomluva, nejvíc zvědavé jsou děti, takže kdo je zvědavý a zvídavý, má dětskou duši 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *