Zimní spánek 2016-2017: výsledky

Trvalo to neobvykle dlouho dokonce i na nás, ale dočkali jste se. Následuje celkový přehled výsledků soutěže Zimní spánek 2016-2017 na téma Dva batůžky.

S hororovým žánrem se rozhodlo tentokrát poprat* deset autorů. Ano, tušíte správně, je to stejný počet jako loni. Zůstali jsme i u osvědčené bodové stupnice s rozsahem 0-10 v sedmi různých kategoriích:

 • dodržení žánru, tématu a propozic
 • práce s jazykem
 • nápad
 • provedení
 • zápletka
 • napětí
 • logika

Prostá matematika říká, že absolutní vítěz tedy mohl získat až 210 bodů. Přestože ani tentokrát této mety nikdo nedosáhl, autoři neváhali a vydali ze sebe to nejlepší, aby se jí aspoň přiblížili. Žádný z textů nebyl diskvalifikován a mohu tak představit postupně všech deset.

Nejprve prostý přehled, kterým vás však lehce zmatu, neboť začneme jinou číslovkou, než očekáváte:

9. místo – Tomáš Nesvadba: Cena zla – 108 bodů

8. místo – Lukáš Záleský: Šedé sako – 113 bodů

7. místo – Ilona Pluhařová: Nedokonalost prototypu – 117 bodů

6. místo – Roman Koňařík: Pod nadvládou parazitů – 126 bodů

5. místo – Tif.eret: Červené dveře – 132 bodů

4. místo – Karolína Neyra Poláčková: Bledá rána na Krachově – 163 bodů

3. místo – Radmila Tomšů: Místo, kam nechoď – 168 bodů

2. místo se stejným počtem 171 bodů obsadili (v abecedním pořadí) Irena Moravcová s textem Parazit a TlusŤjoch: Dva batůžky aneb děsuplný příběh inženýra Smýkoně.

Na tomto místě se také chci všem zúčastněným omluvit za lehkou mystifikaci, které jsme se dopustili při odesílání celkových výsledků. Došlo k malému přehlédnutí a tedy tyto výše zveřejněné výsledky jsou platné.

Zůstává však ještě jedno – to konečné a nejzajímavější – místo!

 1. místo – Theodorik F.Addair: Blahoslavení chudí duchem – 192 bodů

Jak sami vidíte, v soutěžním poli se nalézají zkušení matadoři  i nováčci. Jsem tomu velmi ráda, protože čtení soutěžních textů rázem získalo na zajímavosti a o překvapení nebyla nouze. Ať už se jednalo o využití tématu, samotné zpracování či vhled do nových, zajímavých světů. Kvalitativně se sice ještě někteří autoři potřebují posunout a ano, vypsat, ale vyložený propadák se mezi texty neobjevil. Do budoucna se těším na další setkání, protože stejně jako jsou pro vás přínosné naše komentáře (aspoň v to my tři doufáme), my zase oceňujeme váš pohled na zadaná témata, zpracování žánrů i samotné psaní.

Všem zúčastněným tedy ještě jednou děkuji (mimo jiné i za velkou porci trpělivosti) a gratuluji vítězům. Stejně jako předchozí umístění i letošní vítězné práce vyjdou časem v edici Fascinace. Vzhledem k tomu, že se publikace povídek z triuvirátích soutěží dělí o prostor s vítěznými pracemi několika ročníků Dračího řádu, bude třeba chvíli na tištěnou podobu (a na novou knížku v poličce) ještě počkat.

A teď to méně příjemné. Uplynulé měsíce naneštěstí ukázaly, jak moc zahlcení prací všichni tři jsme. Triumvirát nemíní zaniknout, ani usnout, jen budeme muset značně zvolnit tempo, abychom byli schopni stabilního provozu. Zkusíme nastavit pravidelný přísun článků – byť jich nebude tolik, kolik jste byli zvyklí čítávat dříve – ovšem všechny soutěžní záležitosti jsou až do odvolání pozastaveny. Jakékoliv další změny včas ohlásíme.

Za všechny tři

Ekyelka


*  a stačili nám své texty včas odeslat, případně dle vlastních slov: našli odvahu je odeslat. Opravdu, mohlo vás být i víc, chce se to příště trochu víc odvázat. Nekoušeme! Tedy ne moc.

4 thoughts on “Zimní spánek 2016-2017: výsledky”

 1. Děkujeme za výsledky.
  Ještě bych měla drobný doplňující dotaz – při počtu deseti zúčastněných povídek se počítá s publikací pouze první z nich /předpokládám, že ano/, anebo i s dalšími místy? Já jen abych věděla, jak s tou povídkou dál naložit 😉

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *