Video: Fantasy vs fantastika

Včera, když byl ten státní svátek, jsme se rozhodli darovat vám krátké video. Dobře, hlavně jsme ho darovali sobě, protože zrovna tohle zmatení pojmů a dojmů nás opravdu štve, nebudeme si nic nalhávat.

A ano, Triumvirát má nový YouTube kanál 🙂 Nepovedlo se vám ho včera najít, protože je tak čerstvý, že na něm ještě pomalu ani nezaschla barva, a video je tam zatím jedno jediné, ale odteď budou všechna nová videa tam. A ta stará tam postupně přestěhujeme.

Ještě slovo k technickým podmínkám: pokud nám někdo chcete koupit a darovat slušnou kameru, abyste se na tohle nemohli dívat, budeme jen rádi 🙂 Ale protože zatím nejsme nijak organizovaní, z daní si nás neodepíšete… Taky máme o něco horší osvětlení a záběr, protože u Sikara a Dary se prováděla rekonstrukce a jejich byt teď vypadá jinak, no a já jsem změnila práci, a tak už nemám k dispozici onu kancelář s mapou světa za zády. A tak s námi mějte trochu strpení, protože musíme všechno zase vychytat znovu.

Takže, máte před sebou naše zatím nejkratší video! 🙂 Užijte si ho!

11 thoughts on “Video: Fantasy vs fantastika”

 1. A hraje Rádio mamut aspoň dobře?
  Výčet knih stojících za přečtení. Nemáte někde vypsaný seznam :D.
  Stejně se k tomu v nejbližší době nedostanu.

  1. Ufff…

   Cestopis tak řečeného Mandevilla, Million Marca Pola, Daniel Defoe – Rodilý Angličan, Johnatan Swift – Gulliverovy cesty, Thomas More – Utopie, J.A. Komenský – Labyrint světa a ráj srdce, Orwell – 1984, Lem – Astronauté, Mary Shelley – Frankenstein, Eco – Jméno růže, Mark Twain – některé reportáže, Legendy: Prokleté knihovny, Mlok, Kočas, sborníky Dračího řádu, Cynické fantazie, E.A. Poe – Na slovíčko s mumií, Francois Rabelais – Gargantua a Pantagruel, Johannes Kepler – Sen, John Wilkis – Objev nového světa, Matematická magie, George MacDonald, Lewis Carroll, J.R.R. Tolkien, C.S. Lewis, R.E. Howard, Lord Dunsany – The Gods of Pegana…

 2. Děkuji za nepřímou zpětnou vazbu a nové video musím jen pochválit. Jeho obsah je jako snad vždy komplexní a logicky posloupný bez zabíhání do detailů, které by mohli neznalého diváka zmást. Z technického hlediska mi dnes bylo mnohem větším potěšením vás sledovat a až konečně z někoho vyrazím slušnou kameru, tak již nebude mnoho, co by vám mohl i rýpavý kritik vytknout.
  PS: Vyjadřuji svůj vděk za skutečnost, že jsem nebyl za své předchozí heretické komentáře přitlučen gumovými medvídky na brokolicový kříž.
  Jdu si vás přidat do oběrů na YT.

  1. Jak jsme tu tři, zpravidla si každý z nás myslí, že na komentáře zareaguje někdo z těch ostatních, ale ne vždy se tak stane 🙂

   Tvé poznámky rozhodně nebyly heretické, byly věcné. A byli bychom špatní kritici, kdybychom nedokázali přijmout zpětnou vazbu od ostatních, nemyslíš? 😀 Víme, že o videu víme to, kde zmáčknout čudlík na foťáku, abychom ho začali natáčet, a ještě jak tak nějak poskládat záběry za sebe (Fionor tiše trpí, občas trpí i nahlas, ale my se fakt snažíme…), takže si rádi necháme poradit!

 3. Krásné video, krásné… A ke konci i k zasmání. Sice jsem byla doteď přesvědčená, že Frankenstein byl ten vědec, ne to, co Sikar napodobuje jako zombie, ale… Alespoň mám konečně trochu pořádek v tom, co je co.

  1. Ale Frankenstein byl ten vědec, pantomima byla jen malá hovadinka, která v ničem nenaznačovala, koho přesně napodobuji. Dokonce jsme tématu, kdo je Frankenstein, věnovali sto padesátý obrázek ve varovné galerii (tady ještě není, zatím jen na FB).

 4. Jsem ráda, že video souhlasilo s mým vlastním názorem. Je zajímavé, že jste nejspíš nějak telepaticky spojeni s Annie, která řeší práci do školy s tématem fantastika a právě i rozdíl mezi pojmy „fantasy“ a „fantastika“. Zrovna jsem vyplňovala dotazník (http://useless-fire.blog.cz/1310/dotaznik-pro-vas) s otázkou, co si myslím o těchto dvou pojmech, a zároveň jsem našla, že o tom máte nové video. Skvělé! 😀

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *