5 × 5 × Triumvirát 2018

Pět setkání s Triumvirátem v Městské knihovně v Praze po pěti hodinách.

Proč? Protože se Míla Linc již v loňském roce rozhodl věnovat nám půlku žezla Mistrů písmen, učňů slov. A protože loňský ročník byl úspěšně završen, načínáme další.

Pro koho? Pro každého, kdo je během půl roku ochoten obětovat pět sobot, pět hodin se při nich věnovat intenzivně teorii psaní a vlastní povídce fantastického žánru. Během jednotlivých setkání se při nich psavci učí kritiku poskytovat i přijímat, budovat světy, tvořit postavy a dějové linie, načež na konci účastníci vezmou povídku, se kterou do Mistrů vstoupili, a dle nabytých znalostí ji přepíší. Zpestření při tom poskytují hosté, odborníci z různých oblastí.

Pozor! Prosíme, abyste vzali na vědomí, že na konci budete povídku skutečně  přepisovat. Budete také dostávat krátká zadání pro přípravu na další setkání a budete číst povídky a přípravy ostatních. Prosíme proto, abyste svou účast přislíbili v případě, že jste připraveni tohle všechno podstoupit a vydržet. Stát se může cokoli, ale pokud byste chtěli přijít prostě „na zkoušku“, budeme připravovat další podobné akce v kratším formátu v druhé polovině roku 2018.

Kde? V Městské knihovně v Praze, s největší pravděpodobností v Dílně Ústřední pobočky na Mariánském náměstí (tam, co je vždycky CONiáš, jen naproti bufetu, v prostoru bývalé čítárny novin). Bude ještě definitivně potvrzeno.

K čemu? Máte povídku, se kterou si nevíte rady? Netušíte, proč se neumístila v soutěži? Chcete získat intenzivní zpětnou vazbu ke svému psacímu stylu od vícero lidí najednou? Zajímají vás prostě tipy a triky ohledně psaní? Chcete poznat další „podobně postižené“? Tak proto.

Kdy?

27.1. 2018
24.2. 2018
24.3. 2018
21.4. 2018
26.5. 2018

V kolik hodin? Začneme v jednu odpoledne, vyrazí nás v šest. Za rohem je ucházející restaurace, popřípadě můžeme jít courat na Staromák, kdyby se vám nechtělo spěchat pryč od nás.

Co za to? Stejně jako v případě Mistrů vás poprosíme, abyste si založili/prodloužili (prostě měli platné) členství v knihovně, která nám poskytne útočiště.

Co s sebou? Něco na psaní, ochotu probírat a nabírat informace, popřípadě svačinku. Pět hodin práce hlavou, byť budou přestávky, je dost namáhavé. Něco na psaní budiž cokoli, od bloku a tužky přes tablet po notebook. Budeme diskriminovat psací stroje, protože dělají randál!

Podmínky účasti: Poslat nám na e-mail knihovna@triumvirat.cz svou Sci-Fi nebo Fantasy povídku v rozsahu 5 – 10 NS do konce roku 2017 a připravit se na to, že ji budeme číst nejen my, ale také ostatní účastníci kurzu. No a členství v knihovně, viz výše (lze vyřídit při prvním setkání).

Kde se dozvím víc? Na stejném e-mailu – knihovna@triumvirat.cz.

Těšíme se na vás!

One thought on “5 × 5 × Triumvirát 2018”

  1. Tak teda koukám, co bych mohla dopsat/přepsat/apod.
    Nutíte mě vymyslet něco nového, protože moje průměrné povídky mají 15-18 NS, gr, gr 😀

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *