• Domů
  • Kritika a její podmínky
  • O nás
Napiš a zmáčkni Enter
  • Domů
  • Kritika a její podmínky
  • O nás
Duben 2019
Po Út St Čt Pá So Ne
« Bře   Kvě »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Rubriky
Nejnovější příspěvky
  • Prázdninové psaní Triumvirátu 2019 – výsledky
  • Zadání literárního cvičení – pátek 6.12.
  • Skutečně chcete psát?
  • Trnitá cesta k vydání knihy
  • Z knihovničky Triumvirátu | listopad 2019
Nejnovější komentáře
  • Jana: Zadání literárního cvičení – pátek 6.12.
  • Jana: Zadání literárního cvičení – pátek 6.12.
  • Dvcstrelec: Zadání literárního cvičení – pátek 6.12.
  • Arbara: Zadání literárního cvičení – pátek 6.12.
  • Arbara: Zadání literárního cvičení – pátek 6.12.
Facebook
logo triumvirát
  • Domů
  • Kritika a její podmínky
  • O nás
Jak to vidíme

Z knihovničky Triumvirátu | duben 2019

14.4.2019
-
Publikováno sikar

Je tu další měsíc a další knihovnička. Četli jsme knihy české i zahraniční, fantastické i klasiku a tentokrát se ke čtení dostal konečně i Sikar!

Ekyelka

Od posledního hlášení z bitevního pole se toho u mne moc nezměnilo. Nestvůra z Essexu stále nedočtena, stejně tak Sara Baume, protože jsem se místo toho znovu prokousávala úctyhodnou bichlí Krev teče vždycky červená od Haniny Veselé. Píšu znovu, protože jsem měla možnost si přečíst už hrubý rukopis – a znovu se vydat do Plaveny byla zábava.

Neméně zábavné bylo proposlouchávat se (ano, opět audiokniha) Mlýnem na mumie Petra Stančíka. Opulentní hostina v přeneseném i přímém slova smyslu! Chvílemi jsem sice přivírala oči, protože sledovat občas rozvláčné monology vyžadovalo skutečně veškeré síly k soustředění, abych hlas Zdeňka Maryšky nepotlačila do stejných míst kdesi vzadu v lebezni jako muziku v marketu – ale stálo to za to. Dvakrát nebo třikrát jsem se dokonce přistihla, že místo pletení se jen držím jehlic a napjatě poslouchám.

Nu a pak tu byly opět soutěžní texty, vyplněné detektivkami Agathy Christie (Pět malých prasátek, Schůzka se smrtí) a Larse Keplera (Paganiniho smlouva, Lovec králíků).

Nač se těším: Počátek (J. Sawyer), Pandořina hvězda: Bariéra (Peter F. Hamilton – konečně vyšla česky!) a Sbor chilburských dam (J. Ryan), což je zcela mimo má obvyklá žánrová loviště. O to větší je moje zvědavost, jak se mi to bude líbit.C

Míša

Za poslední měsíc jsem měla celkem dost času číst, takže jsem se vrhla na Krev pro rusalku od Kristýny Sněgoňové. Knížku jsem přečetla za dvě odpoledne, a i když to byl žánr, který běžně nevyhledávám, nadchla mě. Byla jsem celkem ráda, že knihu čtu na antidepresivech, protože atmosféra Brna byla špinavá, hlavní hrdina parchant a děj temný a skličující tak, že bez prášků bych to asi špatně rozdýchala. Celkové tempo bylo ale naprosto parádní a už se moc těším na Kristýninu další knížku.

View this post on Instagram

Precetla jsem Krev rusalky od Kristyny Snegonove. Vzala jsem to jednim vrzem, behem dvou dni jsem byla na konci, aniz jsem stacila vydechnout. Za me jednoznacne palec nahoru – hlavni hrdina byl smesici krivaka a hajzla, kteremu ale clovek nakonec fandil, spinave prostredi Brna zalezalo pod kuzi a celkove to melo spad a gradaci, ktera se u prvotin malokdy vidi. Rozhodne paradni debut a uz se tesim na dalsi knizku 🤗 . . . #book #booklove #booklife #bookworm #bookstagram #books #bookshelf #booknerd #kniha #knihy #knihomol #ctu #tymsnegonova #gokristyna #love

A post shared by Míša Merglová (@misamerglova) on Apr 7, 2019 at 12:25am PDT

Druhá knížka, kterou jsem se pročetla, byl Holdstockův Les Mytág. Doporučil mi ji Míla Linc, a jakmile jsem se začetla do prvních stránek, pohltila mě atmosféra kouzelného lesa, lásky a tajemství. Popisy lesů byly naprosto dechberoucí a melancholická atmosféra v člověku zanechávala příjemný srdcebol. Prokládala jsem si to ještě Kulhánkem a Vyhlídkou na věčnost, která právě svým svižným tempem ostře kontrastovala s Holdstockovým pomalým vyprávěním, ale i tak u mě Holdstock to srovnání vyhrál. Možná i proto, že jsou mi ty lesy bližší než automatické zbraně…

View this post on Instagram

Kamaradka mi prinesla k narozeninam krasnou kytici tulipanu a hortenzii, tak si ji musim vyfotit, nez zvadne. Hodne ted ctu, vrhla jsem se na Holdstocka, ktereho mi doporucil @milalinc , a zatim me to bavi. Knizka ma krasnou, snove podmanivou atmosferu a odehrava se v tajemnem dubovem lese, coz mi sedi. Je zatim dost popisna, ale tim dobrym zabavnym zpusobem. Zatim jsem ve ctvrtine 🙂 . . . #book #bookstagram #bookgirl #bookstagram #booklove #booklife #booknerd #books #kniha #knihy #knihomol #ctu #bookworm

A post shared by Míša Merglová (@misamerglova) on Mar 27, 2019 at 9:38am PDT

Sikar

Čtu! Jezdím zase do práce a konečně si čtu v metru! Dočetl jsem konečně Draky na hradě Ruinově, z nichž jsem ale dost rozpačitý. Nevědět, že to je Pratchett, v životě bych to asi nepoznal. Některé ty příběhy měly něco do sebe, čtení pro děti to je zábavné, ale jiné zase šly jaksi odnikud nikam. Díky předmluvě chápu, že to psal hodně dávno atakdále, ale jak jsem řekl, nevědět to, nepoznám ho.

Nakupovaly se hlavně komiksy, konkrétně Ocelový alchymista 6 a Bojový anděl Alita 4. Oboje už jsem přelouskal. Navíc jsem ještě ženě koupil knihu Zlatoruká Gartha Nixe, o které jsme ani netušili, že má vyjít. Taky už ji zhltla.

V současné době čtu konečně Alice isn’t Dead a rozdíly oproti původní podcastové verzi jsou znatelné. Co budu číst poté, se ještě uvidí.

Cirrat
Ekyelka
jak to vidíme
knihy
knižní výzva
Míša
Sikar
z knihovničky Triumvirátu
14.4.2019
Email
Žádné komentáře

Související příspěvky

Další zajímavé příspěvky, které chcete přečíst
Jak to vidíme

Co dělat, když nemůžete sehnat betu…

3.3.2019
-
Publikováno Brog

Ačkoliv bych vám v tomto článku velice rád řekl, jak si poradit s těžkostmi, které leckdy provázejí hledání …

Číst více
3.3.2019
Publikováno Brog
Jak to vidíme

Vliv čtenářů na spisovatele

25.8.2019
-
Publikováno Brog

V tomto článku se budeme věnovat tématu, které otevřel George R. R. Martin, autor Písně ledu a …

Číst více
25.8.2019
Publikováno Brog
Jak to vidíme

Z knihovničky Triumvirátu | únor 2018

18.2.2018
-
Publikováno Míša

Únor je v polovině a to je už tradičně čas na to mrknout se do naší knihovny. Mrkněte …

Číst více
18.2.2018
Publikováno Míša
← DALŠÍ ČLÁNEK
Tohle doma nezkoušejte! 2: Honem, honem!
PŘEDCHOZÍ ČLÁNEK →
Tři rady, které bychom dali svému mladšímu já

Zanechej komentář

Váš názor je pro nás důležitý. Zadaný email nebude veřejně publikován
Cancel Reply

Prosím chvíli počkejte
Odeslat

© 2017 Triumvirát
Z knihovničky Triumvirátu | duben 2019 | Triumvirát