Napiš a zmáčkni Enter
Leden 2018
Po Út St Čt So Ne
« Pro    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Rubriky

O nás

T3JPG

Kdo jsme?

Jsme tři lidé, kteří se rozhodli, že je lepší zapálit malou sví… Pardon, je lepší říci, že jsme se rozhodli přispět svou troškou do mlýna pro další zlepšení situace na české psací scéně, dá-li se to tak nazvat. Rádi totiž čteme (i píšeme), a čím víc nových a dobrých autorů se v tuzemských vodách objeví a prosadí, tím větší potěšení z toho budeme mít.

V tuto chvíli se zaměřujeme především na poskytování kvalitní zpětné vazby autorům, kteří o ni stojí a dokážou ji unést a spolu s tím také články o častých autorských nešvarech a různých literárních teoriích, se kterými jsme se my osobně setkali. U toho nějakou dobu zůstaneme. Do budoucna máme velké a ještě větší plány, ale ty si zatím necháme v záloze jako překvapení.

Kdo je Cirrat?

CirratJPGOlga Xaverová, jinak známá jako Cirrat, je v rámci Triumvirátu především organizátorka, která se snaží pamatovat na nejrůznější drobnosti, co je potřeba zařídit. Máte návrh na zlepšení, chtěli byste s námi v nějaké kapacitě spolupracovat, chcete si promluvit o něčem, co se týká chodu stránek, Triumvirátu obecně a podobně? Obracejte se na ni.

Stejně jako další dva Triumvirátníci se podílí na kritice (nebo, chcete-li, zpětné vazbě) zaslaných prací. Protože má za sebou pěkných pár stovek přečtených knih, dívá se na texty pohledem nejen “psacího kritika”, ale právě i profesionálního čtenáře.

Když jí zrovna mezi prací, ve které se v tuto chvíli věnuje především překladům, čtením a psaním vybude volný čas, vaří, peče, učí se hrát na irskou píšťalu a posílá pohledy ve velkém. Podrobnější info o její osobě naleznete na jejím osobním blogu.

Kdo je Ekyelka?

EkyJPGAnna Mudrochová v realitě, Ekyelka ve virtualitě. Nemá ráda psaní autorských medailonků či životopisů, takže pokud toužíte po bližším seznámení s její okouzlující osobou, račte zavítat na její osobní stránky.

V rámci Triumvirátu funguje mimo jiné jako styčný důstojník pro kontakt s veřejností. S největší pravděpodobností to bude ona, kdo bude odpovídat na vaše dotazy či potvrzovat přijetí vašich literárních textů, pokud budete mít odvahu nám je zaslat k posouzení.

Jelikož má vysoké nároky na gramatickou úroveň psaného projevu, její články se budou zabývat především různými jevy a také nejčastějšími chybami, s nimiž se u autorů setkáváme. Nečekejte žádnou poradnu v nouzi, půjde spíš o průběžně vznikající souhrn toho, nač si při psaní a korekturách dávat pozor.

Kdo je Sikar?

SikarJPGKarel Doležal, známý též jako Sikar (jedná se o jméno jedné jeho literární postavy, které jednou ze zoufalství použil jako přezdívku a už mu to zůstalo). V zásadě o sobě nerad píše, ale zrovna nedávno na něj bylo zatlačeno, ať do svého medailonku vpašuje i něco o sobě jakožto osobě. Výsledek je zde:

 

Narozen v Pardubicích, nyní žije v Praze. První SF povídku napsal v šesti letech, znovu si na psaní vzpomněl ve dvanácti a patnácti, ale odhodlání ukázat své texty veřejně přišlo až v jedenadvaceti. V roce 2010 se umístil na prvním místě v soutěži žánru fantasy u nakladatelství Zoner Press. To mu dodalo odvahy to zkusit i jinde, což vedlo k trojnásobné nominaci v Ceně Karla Čapka 2011 (získal ocenění Skokan). V CKČ se umístil i v roce 2012 a v roce 2013 zde získal cenu Pulec v kategorii mikropovídka . Dále se jeho texty dostaly do sborníků Kočas 2012, Kočas 2013 a Fantastická 55 nebo na čtvrté místo v 23. ročníku Stříbřitělesklého halmochronu a druhé v 24. ročníku. Žánrově se neomezuje, dá se od něj očekávat cokoliv od space opery po humornou fantasy. Kromě kratších textů, s nimiž obesílá soutěže, chystá i několik rozsáhlejších prací. V běžném životě se jedná o překladatele.

Teoreticky by toho mohlo být víc, ale upřímně, koho to zajímá, že?

(Pokud zrovna vás, můžete nahlédnout třeba na jeho vlastní blog.)

Za fotografie děkujeme skvělému Janu Povýšilovi.

Leden 2018
Po Út St Čt So Ne
« Pro    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Rubriky

11 Komentářů

O nás.
 1. KadetJaina
  -

  Tři mušketýři hadr 😀 Máme se čeho bát?

  • -

   “Ale jistě,” řeklo kouzelné sluchátko.

   • -

    “Jak si račte přát.”

    • -

     “řát” Kostlivci nemají pysky (kafe, dědeček, W+V, forbíny, aktuální asociace)

 2. -

  Dovolil jsem si Vám (všem) udělat malou nezávaznou reklamu na svých stránkách. Snad mě za to nepřizabijete! O.O

  P.S. Vlastníte (dohromady) kouzelné sluchátko? A navzájem si jej půjčujete? Nepučíte? Ne? Škoda. Také mám jedno, bohužel neumí čarovat… A ještě je na baterky! 😉

  Můj celkový dojem (přestože není vůbec důležitý)? Líbíte se mi, tak ať vám to vydrží, držím palec. Nebudu říkat: “Zlomte vaz!”, nejsme v divadle či u filmu… Napadlo mne, když to dobře rozjedete a uděláte si nějakou tu reklamu… Ale pšt!

  “Kecal! Ten chlap je kecal!” 😉

  Ne, jen šíma, netřepat a nemíchat.

 3. […] O nás […]

 4. -

  Krásní jste. Nejvíc mě teda fascinuje ten Sikarův rádoby normální výraz. Řekne se “Sikare, tvař se normálně.” A Sikar se tváří tak, jak se nikdy normálně netváří 😀

  • -

   Jo a na tej společné fotce jste blbě. Zelená je přece vpravo!

   • -

    Vlastně tam mělo být vlevo, ale je vpravo a všichni to vidí!

 5. -

  Hezký den,
  ráda bych Vás požádala o spolupráci.
  Vyhlásili jsme 12. ročník literární soutěže Internet a můj handicap, která doprovází konferenci INSPO 2016: http://www.inspo.cz
  Bylo by prosím možné literární soutěž přidat na Váš web?
  Děkuji
  Monika Jindrová

 6. -

  Cirrat a Sikar – ty přezdívky jako bych znala ze svého blogovacího pravěku 🙂

Zanechej komentář

Váš názor je pro nás důležitý. Zadaný email nebude veřejně publikován

Prosím chvíli počkejte

O nás | Triumvirát