Napiš a zmáčkni Enter
Říjen 2021
Po Út St Čt So Ne
« Kvě    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Rubriky

O nás

T3JPG

Kdo jsme?

Jsme tři lidé, kteří se rozhodli, že je lepší zapálit malou sví… Pardon, je lepší říci, že jsme se rozhodli přispět svou troškou do mlýna pro další zlepšení situace na české psací scéně, dá-li se to tak nazvat. Rádi totiž čteme (i píšeme), a čím víc nových a dobrých autorů se v tuzemských vodách objeví a prosadí, tím větší potěšení z toho budeme mít.

V poslední době jste si možná všimli, že je nás více než tři. Má to svůj důvod: Triumvirát je po pěti letech existence (psáno v lednu 2018) mnohem akčnější, než když jsme na začátku četli povídky pro soukromou kritiku a psali články (ale k našemu původnímu čtení povídek bychom se chtěli časem zase vrátit). Jak už padlo výše, pořádáme psací pětiměsíční workshopy ve spolupráci s Městskou knihovnou v Praze, chodíme přednášet na cony, čteme jako porotci povídky hned z několika tuzemských soutěží, pořádáme vlastní soutěže… Ve třech už jsme nebyli schopni některé věci obsáhnout. A proto vznikl Melody Band, který Vám představíme též.

Kdo je Cirrat?

CirratJPGOlga Xaverová, jinak známá jako Cirrat, byla v posledním roce spíš v ústraní kvůli škole a práci najednou. Letos ovšem slíbila, že bude spolupracovat intenzivněji (a doktoři jí zakázali workoholismus).

Protože má za sebou pěkných pár stovek přečtených knih a studuje mediální studia, dívá se na texty pohledem nejen “psacího kritika”, ale právě i profesionálního čtenáře. Pokud chcete filozofovat o vlivu umění na život a života na umění, jste na správné adrese, ale momentálně se na akcích vyskytuje většinou jen pokud na nich přednáší.

Když jí zrovna mezi prací překladatelky a tlumočnice, studiem, čtením a psaním vybude volný čas, cestuje, závodně spí nebo se snaží vybalit krabice ze stěhování v roce 2015. Je vdaná, doma mají místo dětí tři počítače a velkou knihovnu.

Kdo je Ekyelka?

EkyJPGV počátcích Triumvirátu si někteří čtenáři mysleli, že jde jen o myšlenkový konstrukt Cirrat a Sikara, protože se jako jediná neobjevovala na akcích či společných fotkách. Ve skutečnosti je Ekyelka alias Anna Mudrochová zcela živá a velmi reálná, jen zkrátka bydlí na opačném konci republiky.

Od chvíle, co se naučila s dopomocí Čtyřlístku v pěti letech číst, neměla nikdy dost písmenek. Začít psát vlastní příběhy byl tedy pro ni jen další logický krok. Horší už je to s publikací hotových textů, protože nepatří zrovna k ukázněným autorům a ráda se nechá rozptylovat svými dalšími zálibami (kterých je nespočet a většinou se týkají rokajlu, přízí, šperkařských drátů nebo koček). Přesto můžete na některé její starší příběhy narazit ve sbornících O dračí řád, Kočas nebo Žoldnéři fantazie. Už několik let se však Ekyelka věnuje spíš povinnostem porotce v několika literárních soutěžích a práci na románu (se kterým si dává pořádně na čas).

 

Kdo je Sikar?

SikarJPGKarel Doležal, známý též jako Sikar (jedná se o jméno jedné jeho literární postavy, které jednou ze zoufalství použil jako přezdívku a už mu to zůstalo). V zásadě o sobě nerad píše, ale snad vám může říct, že literární soutěže hodnotí už od roku 2010 a články o psaní začal ze začátku tvořit z touhy se vyřvat z toho, jak některé povídky ignorovaly i úplné základy řemesla. Co se vlastní tvorby týká, v současné chvíli (konec ledna 2018) mu tiskem vyšlo devatenáct povídek a další jsou na cestě. Z ocenění může jmenovat Skokana 2011 a Pulce 2013 a 2015 za mikropovídku v Ceně Karla Čapka, stejně jako první místo v Žoldnéřích fantazie, kteří vyjdou letos. Byl jedním ze dvou editorů knihy Čas šelmy a román od něj se objeví snad už brzy po všech těch letech, kdy mu svět házel pod nohy tolik klacků, že ho prostě nestíhal psát.

Živí se jako překladatel (nepřekládá ale nic zábavného), je ženatý a má dva syny.

Teoreticky by toho mohlo být víc, ale upřímně, koho to zajímá, že?

Za fotografie děkujeme skvělému Janu Povýšilovi.

Kdo je Melody Band?

Melody Band je označení pro lidi, bez kterých bychom byli v pytli. Pomáhají nám buď v prvních liniích a vídáte je na našich stránkách i na Facebooku, nebo naopak pomáhají vytvářet a udržovat zázemí, které funguje a díky kterému nás můžete číst, potkat atd. Jsme jim neskutečně vděční, zavázaní, ba přímo zauzlovaní, a pokud přemýšlíte, jak to, že ještě fungujeme, je to z velké části jejich zásluha (z další části je to zásluha naší společné až neskutečné tvrdohlavosti, ale fakt, mějte tyhle lidi rádi, přináší vám Triumvirát).

Adam Hemžal

Náš webový mág. Nerozumíme tomu, co dělá, ale bez něj bychom tu už dávno nebyli.

Michaela Merglová

Pravá i levá ruka ďábla v jedné osobě. Styčná důstojnice s veřejností, popoháněčka Triumvirátu a organizátorka tisíce a jedné maličkosti, bez které by to prostě nefungovalo.

Arenga

Dlouhodobý host, který příspívá mnoha články do našeho mlýna. Bez ní by naši čtenáři byli rozhodně o hodně náhledů chudší a některé články by ani nevznikly.

A to není vše, další budou přibývat.

Říjen 2021
Po Út St Čt So Ne
« Kvě    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Rubriky
Archivy

14 Komentářů

O nás.
 1. KadetJaina
  -

  Tři mušketýři hadr 😀 Máme se čeho bát?

  • -

   “Ale jistě,” řeklo kouzelné sluchátko.

   • -

    “Jak si račte přát.”

    • -

     “řát” Kostlivci nemají pysky (kafe, dědeček, W+V, forbíny, aktuální asociace)

 2. -

  Dovolil jsem si Vám (všem) udělat malou nezávaznou reklamu na svých stránkách. Snad mě za to nepřizabijete! O.O

  P.S. Vlastníte (dohromady) kouzelné sluchátko? A navzájem si jej půjčujete? Nepučíte? Ne? Škoda. Také mám jedno, bohužel neumí čarovat… A ještě je na baterky! 😉

  Můj celkový dojem (přestože není vůbec důležitý)? Líbíte se mi, tak ať vám to vydrží, držím palec. Nebudu říkat: “Zlomte vaz!”, nejsme v divadle či u filmu… Napadlo mne, když to dobře rozjedete a uděláte si nějakou tu reklamu… Ale pšt!

  “Kecal! Ten chlap je kecal!” 😉

  Ne, jen šíma, netřepat a nemíchat.

 3. […] O nás […]

 4. -

  Krásní jste. Nejvíc mě teda fascinuje ten Sikarův rádoby normální výraz. Řekne se “Sikare, tvař se normálně.” A Sikar se tváří tak, jak se nikdy normálně netváří 😀

  • -

   Jo a na tej společné fotce jste blbě. Zelená je přece vpravo!

   • -

    Vlastně tam mělo být vlevo, ale je vpravo a všichni to vidí!

 5. -

  Hezký den,
  ráda bych Vás požádala o spolupráci.
  Vyhlásili jsme 12. ročník literární soutěže Internet a můj handicap, která doprovází konferenci INSPO 2016: http://www.inspo.cz
  Bylo by prosím možné literární soutěž přidat na Váš web?
  Děkuji
  Monika Jindrová

 6. -

  Cirrat a Sikar – ty přezdívky jako bych znala ze svého blogovacího pravěku 🙂

 7. Marek S
  -

  Ahoj, mam problem s vlozenim zacatku povidky k clanku: mala literarni cviceni – zadani na patek 1.3. Pokazde kdyz dam ‘odeslat’, se objevi napis ‘dekujeme’, ale povidka se v komentarich neobjevi, zkousel jsem to na PC i pres mobil. Omlouvam se, ze to pisu sem, ale nikde jsem nenasel vas e-mail.
  Diky, Marek

  • Arenga
   -

   Ahoj, komentář už je schválený a objevuje se. “Problém” byl v tom, že pokud nám píše někdo nově, musíme nejdříve komentář schválit – kvůli spamu. Vícenásobné vložení jsem smazala a nechala jenom jednou, kousek, který splňuje zadání v rozmezí 600-900 znaků včetně mezer.

   • Marek S
    -

    Omlouvám se za spam, nechtěl sem vám zahltit schránku. :/ Díky, vybrala jste samozřejmě tu správnou. 🙂
    Možná by jen bylo dobré, doplnit drobnou poznánku, že se komentář schvaluje.
    Hodně štěstí

Zanechej komentář

Váš názor je pro nás důležitý. Zadaný email nebude veřejně publikován

Prosím chvíli počkejte

O nás | Triumvirát